KIC “Budo Tomović” – Koncert “LAUREATI SVIRAJU”

 

 

Učenici Umjetničke škole za muziku i balet “Vasa Pavić”, pobjednici 44. Muzičkog festivala mladih Crne Gore, prirediće koncert pod nazivom „Laureati sviraju“, u četvrtak, 18.maja 2017… godine, u Velikoj sali KIC-a „Budo Tomović“, sa početkom u 19 sati. Ulaz je besplatan.

Mladi muzičari su dobili najviše ocjene u okviru disciplina: oboa, saksofon, truba, flauta, klavir, solo pjevanje i kamerni sastavi (standardni i nestandardni), u svojim kategorijama.

Na koncertu laureata predstaviće se učenici: Damjan Korać, oboa; trio harmonika u sastavu Pavle Đurić, Lazar Janjušević i Milovan Ćukteraš; solo pjevači Lorena Janković, Anja Radović, Ena Topčibašić i Edis Agić; Teodora Tapušković, saksofon; Uroš Sučić, truba; Petra Lekić, flauta; Iva Drekalović i Simo Šišević – klavir; klavirski trio u sastavu Luka Perazić (violina), Kosta Popović (violončelo) i Aleksandar Božović (klavir).

Organizatori koncerta su KIC “Budo Tomović” i Umjetnička škola za muziku i balet “Vasa Pavić”.

 

Program

Disciplina: Oboa; pretkategorija (99 poena)
Damjan Korać
F.Šubert: Valcer
Klasa: Nadica Ristić Simović
Korepetitor: Davor Novak

Disciplina: Nestandarni kamerni sastav – Trio harmonika; pretkategorija, (98,25 poena)
Pavle Đurić, Lazar Janjušević, Milovan Ćukteraš
E. Derbenko: „Harmonikaši sviraju džez“
Klasa: Tijana Ilić

Disciplina: Solo pjevanje; pretaktegorija A (97,75 poena)
Lorena Janković
A.Skarlati: „Ako ti mojoj smrti…“
Klasa: Marina Cuca Franović
Korepetitor: Marija Vujanović

Disciplina: Solo pjevanje; pretkategorija B (95 poena)
Anja Radović
A.Stradela: „Ako u dobru…“
Klasa: Zorana Latković
Korepetitor: Marija Vujanović

Disciplina: Saksofon; IV kategorija (99 poena)
Teodora Tapušković
Ž.Deberman: „Karneval u Veneciji“
Klasa: Stefan Pavićević
Korepetitor: Amir Džaković

Disciplina: Truba; IV kategorija (95,25 poena)
Uroš Sučić
F. Tom: Fantazija
Klasa: Sava Rajković
Korepetitor: Davor Novak

Disciplina: Solo pjevanje; I kategorija (97,66 poena)
Edis Agić
A.Karisimi: „Pobjeda, pobjeda…“
Klasa: Zorana Latković
Korepetitor: Marija Vujanović

Disciplina: Solo pjevanje; II kategorija (98,33 poena)
Ena Topčibašić
G. Doniceti: „Volimo“
Klasa: Zorana Latković
Korepetitor: Marija Vujanović

Disciplina: Flauta; III kategorija, (97 poena)
Petra Lekić
P. Gober: Nokturno i Allegro scherzando
Klasa: Boris Nikčević
Korepetitor: Davor Novak

Disciplina: Klavir; IV kategorija (98,50 poena)
Iva Drekalović
F. List: Mađarska raspodija br. 3 u B-duru
Klasa: Ivona Malešić

Disciplina: Klavir; V kategorija (99 poena)
Simo Šišević
F. Šopen: Etida op. 25 br. 12 u c-molu
Klasa: Anka Asanović

Disciplina: Standardni kamerni sastav; II kategorija, Specijalna nagrada (100 poena)
Luka Perazić, violina
Aleksandar Božović, klavir
Kosta Popović, violončelo
A.Piacola: „Jesen“
Klasa: Mladen Popović

 

 

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


one + 3 =