Ardalion za najbolju scenografiju Ivanki-Vani Prelević za „Nesporazum“ u Užicu


Nagrada Ardalion za najbolju scenografiju na 28. Jugoslovenskom festivalu “Bez prevoda” u Užicu pripala je Ivanki Vani Prelević za predstavu “Nesporazum“, prema Alberu Kamiju u režiji Damjana Pejanovića, iz najnovije produkcije Crnogorskog narodnog pozorišta. Kako se navodi u obrazloženju odluke žirija, nagrada je dodijeljena zbog kozisitentnog i inovativnog osmišljavanja scenskog prostora.

Stručni žiri 28. Jugoslovenskog pozorišnog festivala ove godine je radio u sastavu: Miodrag Tabački, scenograf, kostimograf i univerzitetski profesor –  predsjednik žirija i članovi: Urša Raukar-Gamulin, glumica, Miloš Latinović, kulturolog, književnik, Branislava Ilić, dramaturškinja i Milan Nešković, profesor, reditelj.

Na Festivalu koji je ove godine realizovan od 1-7. novembra u Užicu, pored Crnogorskog narodnog pozorišta učestvovali su i Narodno pozorište Beograd, Jugoslovensko dramsko pozorište iz Beograda, Gradsko dramsko kazalište Gavella Zagreb, Narodno pozorište Sarajevo i Atelje 212.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


four + 4 =