Preko 150 akreditovanih učesnika FLUID-a na Cetinju


Trinaesti FLUID dizajn forum održava se od 11. do 16. aprila 2025. godine na Fakultetu likovnih umjetnosti na Cetinju. Akreditovano je preko 150 učesnika. Učestvuju renomirani predavači – dizajneri, arhitekte i profesionalci iz različitih oblasti, kao i brojni studenti iz zemlje i regiona. Tema ovogodišnjeg izdanja FLUID dizajn foruma je Obećaj mi budućnost” .

U okviru programskog segmenta FLUID Book Room, u poneđeljak 14. aprila 2025. godine, Antonia Dika i Zara Fajfer iz Austrije, zajedno sa profesoricom Slavicom Stamatović-Vučković sa Arhitektnosnkog fakulteta u Podgorici, predstaviće publikaciju Close to Portonovi“. Đorđe Krivokapić i Vladan Joler će u okviru programskog segmenta FLUID Friends predstaviti aktivnosti SHARE fondacije iz Beograda. Nakon toga imaćemo priliku da vidimo radove Vesne Katanić, vizuelne umjetnice iz Temerina, kao i prezentaciju rada Damira Gamulina, dizajnera i  istraživača iz Zagreba.

Posljednji dan FLUID-a tradicionalno je rezervisan za prezentacije kreativnih radionica, nakon čega će učesnici foruma proslaviti uz podršku DJ Zrima.

Već sada, nakon prva tri dana festivala, FLUID dizajn forum je i po kvalitetu predavanja i po broju akreditovanih učesnika, kao i zainteresovane šire javnosti, potvrdio status jednog od najznačajnih edukativnih dizajnerskih festivala u regionu, i ponovo postavio Prijestonicu Cetinje i Crnu Goru na evropsku dizajnersku mapu. Očekivano, organizacioni tim FLUID-a već je krenuo da planira temu narednog izdanja, pretpostavjjamo opet društveno angažovanu.

U realizaciju festivala uključeni su: Fakultet likovnih umjetnosti Cetinje, NVU FLUX i MAS Trade d.o.o, kao i partnerske institucije: Arhitektonski fakultet Podgorica, Filmski centar Crne Gore i druge. Pokrovitelji: Prijestonica Cetinje, Univerzitet Crne Gore i Ambasada Republike Slovenije u Podgorici., a očekuje se i podrška Ministarstva kulture. BLENDING sesija je podržana putem UNESCO-a u okviru projekta „Kultura i kreativnost za Zapadni Balkan“ (CC4WBs) finansiran od strane Evropske unije sa ciljem podsticanja dijaloga na Zapadnom Balkanu kroz unapređenje kulturnih i kreativnih sektora za povećani socio-ekonomski uticaj.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


nineteen − sixteen =